Automatyzacja wdrożenia nowoczesnych rozwiązań rachunku kosztów przy wykorzystaniu koncepcji TD-ABC (Time-Driven Activity-Based Costing)

Krótki Opis: Celem warsztatów jest prezentacja możliwości szybkiego kalkulowania kosztów zgodnie z koncepcją TD-ABC polegającą na unikalnym połączeniu danych operacyjnych z systemów transakcyjnych z arkuszem automatyzującym kalkulację kosztów.

Data i miejsce: Zgodnie z ustaleniami z klientem. Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prowadzący: Dr Paweł Warowny, dr Marcin Pielaszek

Sposób prowadzenia zajęć: Zajęcia składają się z części prezentacyjnych oraz części warsztatowych. W częściach warsztatowych zajęcia prowadzone są m.in. na komputerach wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Organizatorzy warsztatów zapewniają salą wyposażoną w komputery przenośne z zainstalowanym oprogramowaniem. Nie wymagamy, aby uczestnicy zajęć posiadali zaawansowaną wiedzę informatyczną. Warsztaty prowadzone są tak, aby każda osoba potrafiąca obsługiwać popularne systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows lub MacOS X mogła na bieżąco wykonywać niezbędne zadania warsztatowe.

Cel warsztatów: Celem warsztatów jest prezentacja możliwości szybkiego kalkulowania kosztów zgodnie z koncepcją TD-ABC polegającą na unikalnym połączeniu danych operacyjnych z systemów transakcyjnych z arkuszem automatyzującym kalkulację kosztów. W trakcie szkolenia uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób koncepcja TD-ABC ułatwia i przyspiesza wdrożenie najnowocześniejszego rozwiązania rachunku kosztów jakim jest rachunek kosztów działań  (ABC, Activity Based Costing) oraz nauczą się wdrażać tę koncepcję na praktycznych studiach przypadków prezentujących integrację systemów transakcyjnych z systemami do kalkulacji kosztów.

Program szkolenia

  1. Rachunek kosztów działań (Activity-Based Costing) oraz jego wykorzystanie w podnoszeniu wyników finansowych przedsiębiorstw (wybór najbardziej rentownych produktów i klientów oraz wybór takiego sposobu wytwarzania, obsługi sprzedażowej i posprzedażnej, aby jej koszt był jak najniższy).
  2. Problemy z wdrażaniem klasycznych rozwiązań rachunku kosztów działań (Activity-Based Costing) - warsztaty z realizacji klasycznego modelu rachunku kosztów w arkuszu kalkulacyjnym.
  3. Rachunek kosztów działań sterowany czasem (Time-Driven Actiivty-Based Costing) jako aqlternatywa dla tradycyjnych rozwiązań rachunku kosztów działań.
  4. Połączenie informatycznych systemów transakcyjnych z systemem rachunku kosztów jako odpowiedź na problemy z gromadzeniem informacji operacyjnej niezbędnej do zarządzania kosztami.
  5. Warsztaty z pozyskiwania informacji z informatycznych systemów informacyjnych dla potrzeb wykorzystania ich w rachunku kosztów działań sterowanym czasem.
  6. Warsztaty z budowania modelu rachunku kosztów działań sterowanego czasem przy wykorzystaniu informacji zaimportowanych z informatycznych systemów transakcyjnych oraz arkusza kalkulacyjnego.

Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są przede wszystkim do osób zainteresowanych tematyka szybkiego pozyskania informacji o kosztach, które posłużą im do maksymalizacji wyników finansowych poprzez sprzedaż najbardziej rentownych produktów najbardziej rentownym klientom, których produkcja, sprzedaż oraz obsługa posprzedażna będą realizowane jak najbardziej efektywnie. Do głównych stanowisk dla których przeznaczone jest to szkolenie to członkowie zarządu, dyrektorzy sprzedaży, produkcji oraz pracownicy działów rachunkowości zarządczej i controllingu.

Informacje porządkowe: Warsztaty trwają dwa dni i obejmują łącznie 12 godzin lekcyjnych  (każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych z przerwami).

Zapytaj o to szkolenie

tel. 22 490 39 33
kom. 532 264 955
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.