Skuteczne wykorzystanie narzędzi rachunkowości zarządczej i controllingu dla małego i średniego biznesu

Krótki Opis: Zapoznanie uczestników ze znaczeniem informacji finansowej w zarządzaniu firmą.

Data i miejsce: Zgodnie z ustaleniami z klientem. Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prowadzący: Dr Paweł Warowny, dr Marcin Pielaszek

Sposób prowadzenia zajęć: Zajęcia składają się z części prezentacyjnych oraz części warsztatowych. W częściach warsztatowych zajęcia prowadzone są m.in. na komputerach wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Organizatorzy warsztatów zapewniają salą wyposażoną w komputery przenośne z zainstalowanym oprogramowaniem. Nie wymagamy, aby uczestnicy zajęć posiadali zaawansowaną wiedzę informatyczną. Warsztaty prowadzone są tak, aby każda osoba potrafiąca obsługiwać popularne systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows lub MacOS X mogła na bieżąco wykonywać niezbędne zadania warsztatowe.

Cel warsztatów: zapoznanie uczestników ze znaczeniem informacji finansowej w zarządzaniu firmą. Zwracamy szczególną uwagę na rozgraniczenie informacji sprawozdawczej (rachunkowości finansowej) o ograniczonej przydatności zarządczej od informacji z rachunkowości zarządczej i controllingu. Wskazujemy jak minimalizować koszt utraconych korzyści i maksymalizować zarejestrowane zyski.

Program szkolenia

  1. Rachunkowość finansowa oraz jej możliwości i ograniczenia z punktu widzenia zarządzania w małych i średnich przedsiębiorstwach.
  2. Koszty w procesie podejmowania decyzji, koszt utraconych korzyści, decyzje „make or buy”, wpływ ryzyka na podejmowane decyzje zarządcze, ocena projektów inwestycyjnych.
  3. Wpływ rachunku kosztów na poprawność procesu podejmowania decyzji.
  4. Warsztat z budowy raportów rentowności w części handlowej przedsiębiorstwa.
  5. Warsztat z kalkulacji kosztów klientów.
  6. Znaczenie planowania i kontroli dla skutecznego wdrażania podjętych decyzji. Ośrodki odpowiedzialności i budżet jako podstawowe narzędzie planowania i kontroli.
  7. Warsztat z tworzenia budżetu dla części handlowej przedsiębiorstwa.

Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są przede wszystkim do właścicieli oraz osób zarządzających w małych i średnich przedsiębiorstwach. Do głównych stanowisk dla których przeznaczone jest to szkolenie można zaliczyć: dyrektora finansowego, dyrektora sprzedaży, dyrektora operacyjnego. Szkolenie to dostarczy także podstawowej wiedzy z tego zakresu osobom odpowiedzialnym za przygotowywanie informacji zarządczej w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Informacje porządkowe: Warsztaty trwają dwa dni i obejmują łącznie 12 godzin lekcyjnych  (każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych z przerwami).

Zapytaj o to szkolenie

tel. 22 490 39 33
kom. 532 264 955
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.