Warsztaty z wykorzystania zaawansowanych funkcji Microsoft Excel w projektowaniu systemów controllingowych

Krótki Opis: Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy jak przy wykorzystaniu Microsoft Excel przekształcać duże ilości danych w użyteczną informację zarządczą. 

Data i miejsce: Zgodnie z ustaleniami z klientem. Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prowadzący: Dr Paweł Warowny, dr Marcin Pielaszek

Sposób prowadzenia zajęć: Zajęcia składają się z części prezentacyjnych oraz części warsztatowych. W częściach warsztatowych zajęcia prowadzone są m.in. na komputerach wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Organizatorzy warsztatów zapewniają salą wyposażoną w komputery przenośne z zainstalowanym oprogramowaniem. Nie wymagamy, aby uczestnicy zajęć posiadali zaawansowaną wiedzę informatyczną. Warsztaty prowadzone są tak, aby każda osoba potrafiąca obsługiwać popularne systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows lub MacOS X mogła na bieżąco wykonywać niezbędne zadania warsztatowe.

Cel warsztatów: Celem warsztatów jest przekazanie praktycznej wiedzy jak przy wykorzystaniu Microsoft Excel przekształcać duże ilości danych w użyteczną informację zarządczą. W trakcie warsztatów przedstawimy w jaki sposób  bez dużego nakładu pozyskać, przekształcić i zaprezentować informacje dla potrzeb zarządzania kosztami i rentownością produktów i klientów. W warsztatach szczególny nacisk położymy na takie przygotowanie informacji, aby była ona łatwo przyswajalna oraz zrozumiała dla osób podejmujących decyzje.

Program szkolenia

  1. Budowa dynamicznego raportu rentowności dla zarządu firmy handlowej opartego na koncepcji segmentowego rachunku marż pokrycia. W części technicznej skoncentrujemy się na obróbce danych przy wykorzystaniu zmiennych oraz funkcji warunkowych w arkuszu kalkulacyjnym.
  2. Budowanie raportów a prezentacja informacji. Jak przygotować raport, który nie tylko będzie miał wysoką wartość merytoryczną, ale będzie także łatwo przyswajalnych przez użytkownika informacji.
  3. Przenoszenie danych. Jak łatwo importować i eksportować dane z systemów bazodanowych do arkusza kalkulacyjnego.
  4. Wielowymiarowa analiza danych. Czyli jak i kiedy wykorzystać tabele przestawne i czy tabela przestawna jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?
  5. Budowa modelu rachunku kosztów przy wykorzystaniu arkusza kalkulacyjnego. Czy arkusz kalkulacyjny jest najlepszym narzędziem do gromadzenia i przetwarzania informacji z rachunkowości zarządczej i controllingu.

Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są do wszystkich osób analizujących dane i przygotowujących informacje dla zarządzających ze szczególnym uwzględnieniem pracowników działów rachunkowości zarządczej i Controllingu, działów kalkulacji kosztów oraz centrów przetwarzania informacji. Zajęcia dostarczają także istotnej wiedzy na temat budowania systemów raportowania informacji pochodzącej z rachunkowości zarządczej i controllingu i tym samym stanowią istotną podstawę wiedzy dla dyrektorów finansowych.

Informacje porządkowe: Warsztaty trwają dwa dni i obejmują łącznie 12 godzin lekcyjnych  (każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych z przerwami).

Zapytaj o to szkolenie

tel. 22 490 39 33
kom. 532 264 955
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.