Szkolenie z budżetowania bazującego na rachunku kosztów działań (Activity-Based Costing) przy wykorzystaniu Microsoft Excel

Krótki Opis: Celem warsztatów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat konstruowania efektywnego systemu budżetowania we współczesnym przedsiębiorstwie. 

Data i miejsce: Zgodnie z ustaleniami z klientem. Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prowadzący: Dr Paweł Warowny, dr Marcin Pielaszek

Sposób prowadzenia zajęć: Zajęcia składają się z części prezentacyjnych oraz części warsztatowych. W częściach warsztatowych zajęcia prowadzone są m.in. na komputerach wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Organizatorzy warsztatów zapewniają salą wyposażoną w komputery przenośne z zainstalowanym oprogramowaniem. Nie wymagamy, aby uczestnicy zajęć posiadali zaawansowaną wiedzę informatyczną. Warsztaty prowadzone są tak, aby każda osoba potrafiąca obsługiwać popularne systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows lub MacOS X mogła na bieżąco wykonywać niezbędne zadania warsztatowe.

Cel warsztatów: Celem warsztatów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat konstruowania efektywnego systemu budżetowania we współczesnym przedsiębiorstwie bazującego na unikalnym połączeniu koncepcji budżetu opartego na rachunku kosztów działań (Activity-Based Budgeting) z rozwiązaniami informatycznymi. Oprócz wiedzy na temat budżetowania przy wykorzystaniu rachunku kosztów działań, uczestnicy szkolenia z budżetowania zdobędą podstawową wiedzę na temat metod budżetowania oraz ośrodków odpowiedzialności.

Program szkolenia

  1. Rola ośrodków odpowiedzialności oraz budżetu we współczesnym przedsiębiorstwie w kontekście takich narzędzi jak Balanced Scorecard (Zrównoważona Karta Osiągnięć),
  2. Cele, funkcje oraz metody budżetowania,
  3. Budżet wiodący dla przedsiębiorstwa,
  4. Ograniczenia tradycyjnego budżetowania jako skutecznego systemu planowania i kontroli,
  5. Koncepcja rachunku kosztów działań (Activity-Based Costing). Modele „push” a „pull” rachunku kosztów działań,
  6. Rozwój koncepcji budżetowania oraz warunki stworzenia budżetu opartego na rachunku kosztów działań (Activity-based Budgeting),
  7. Warsztaty komputerowe ze sporządzania budżetu według rachunku kosztów działań w części handlowej przedsiębiorstwa,
  8. Warsztaty komputerowe za sporządzania budżetu według rachunku kosztów działań w częsci produkcyjnej i usługowej przedsiębiorstwa,
  9. Wykorzystanie budżetu według rachunku kosztów działań w planowaniu i kontroli operacyjnej przedsiębiorstwa,
  10. Jak wybrać narzędzia informatyczne dla potrzeb skonstruowania budżetu? Kiedy arkusz kalkulacyjny jest właściwym wyborem?
  11. Jak skonstruować skuteczny system budżetowania we współczesnym przedsiębiorstwie?

Grupa docelowa: Szkolenia skierowane są do kadry zarządzającej odpowiedzialnej w przedsiębiorstwie za sporządzenie budżetów cząstkowych lub całego budżetu wiodącego dla przedsiębiorstwa. Do głównych stanowisk dla których przeznaczone jest to szkolenie można zaliczyć członków zarządu, dyrektorów sprzedaży, produkcji, logistyki oraz pracownicy działów rachunkowości zarządczej i controllingu. W szczególności szkolenie może być przydatne dla osób, które są niezadowolone z efektywności funkcjonowania aktualnego systemu budżetowania oraz poszukują metod jego usprawnienia szczególnie w części merytorycznej oraz wsparcia informatycznego.

Informacje porządkowe: Warsztaty trwają dwa dni i obejmują łącznie 12 godzin lekcyjnych  (każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych z przerwami).

Zapytaj o to szkolenie

tel. 22 490 39 33
kom. 532 264 955
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.