Warsztaty z systemów zarządzania strategią przy wykorzystaniu Balanced Scorecard

Krótki Opis: Celem warsztatów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat projektowania oraz wdrażania systemów zarządzania strategią bazujących na Balanced Scorecard (zrównoważona karta wyników)

Data i miejsce: Zgodnie z ustaleniami z klientem. Prosimy o bezpośredni kontakt mailowy lub telefoniczny.

Prowadzący: Dr Paweł Warowny, dr Marcin Pielaszek

Sposób prowadzenia zajęć: Zajęcia składają się z części prezentacyjnych oraz części warsztatowych. W częściach warsztatowych zajęcia prowadzone są m.in. na komputerach wyposażonych w odpowiednie oprogramowanie. Organizatorzy warsztatów zapewniają salą wyposażoną w komputery przenośne z zainstalowanym oprogramowaniem. Nie wymagamy, aby uczestnicy zajęć posiadali zaawansowaną wiedzę informatyczną. Warsztaty prowadzone są tak, aby każda osoba potrafiąca obsługiwać popularne systemy operacyjne takie jak Microsoft Windows lub MacOS X mogła na bieżąco wykonywać niezbędne zadania warsztatowe.

Cel warsztatów: Celem warsztatów jest dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat projektowania oraz wdrażania systemów zarządzania strategią bazujących na Balanced Scorecard (Zrównoważonej Karcie Wyników). W szczególności w trakcie szkolenia przedstawiona zostanie koncepcja Balanced Scorecard (zrównoważonej karty wyników) , zasady jej integracji z procesem zarządzania strategicznego oraz prezentacja metodyki projektowania i wdrażania na praktycznych studiach przypadków. W trakcie warsztatów zaprezentowany także zostanie problem integracji Balanced Scorecard z transakcyjnymi systemami informatycznymi.

Program szkolenia:

  1. Przesłanki powstania Balanced Scorecard (zrównoważonej karty wyników)
  2. Budowa Balanced Scorecard i jej integracja z koncepcją zarządzania strategicznego
  3. Zasady wdrażania Balanced Scorecard w organizacji
  4. Projektowanie Balanced Scorecard w oparciu o studium przypadku (wspólna praca całej grupy)
  5. Balanced Scorecard jako system zarządzania strategią oraz gotowość informacyjna organizacji.
  6. Samodzielne projektowanie Balanced Scorecard przez uczestników warsztatów (praca samodzielna lub w małych grupach, prezentacja rozwiązań, dyskusja nad wypracowanymi rozwiązaniami)
  7. Balanced Scorecard i jej integracja z informatycznymi systemami transakcyjnymi (w tym systemy MRP II/ ERP).
  8. Budowa raportu Balanced Scorecard w arkuszu kalkulacyjnym Microsoft Excel.

Grupa docelowa: Warsztaty skierowane są do osób posiadających doświadczenie w procesach zarządzania, a w szczególności formułowania strategii korporacyjnych i funkcjonalnych. W szczególności warsztaty polecane są dla członków zarządu, dyrektorów i kierowników jednostek funkcjonalnych, dyrektorów finansowych oraz pracowników działów rachunkowości zarządczej i controllingu.

Informacje porządkowe: Warsztaty trwają dwa dni i obejmują łącznie 12 godzin lekcyjnych  (każdego dnia po 6 godzin lekcyjnych z przerwami).

Zapytaj o to szkolenie

tel. 22 490 39 33
kom. 532 264 955
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.